Створи анкету
або увійди через
Любов і відносини

Чому в сім’ях виникають образи? Як у людині взагалі зароджується образа?

18 грудня 2019, о 16:00

Давайте розглянемо причини,які викликають образи…

Як відомо, образа-стан нашої душі, а душа – колодязь з якого ми п’ємо. Тому дуже важливо берегти своє джерело життя. Проблема ця зароджується ще в дитинстві, через надмірну опіку батьків. Тому, що батьки роблять помилку, намагаючись компенсувати свої власні дитячі проблеми, або маючи комплекс провини виконувати кожне бажання своєї дитини, для того щоб її життя було максимально комфортним. Дитина ще сама не усвідомлює власних потреб чи навіть не дійшла до якогось бажання, як батьки та родичі по черзі її завалюють подарунками та надокучають гіперопікою. Коли така дитина стає дорослою, у неї таке уявлення про світ, що всі люди повинні з нею поводитися так само. Коли вона виростає, все відбувається за тим самим сценарієм. Як тільки вона не отримує того, чого хочеться, така вже доросла людина знову проживає свої дитячі відчуття та емоції, які вона переживала в момент, коли батьки не виправдали її сподівань. І так відбувається до самої смерті, якщо не долати цієї звички. Отже, що таке образа? Це коли людина очікувала одного, а отримала зовсім інше, виникло незадоволення через таку різницю очікування і дійсності. Незадоволення в свою чергу виливається на того, хто не виправдав сподівань. Те саме стосується і очікування в стосунках. Досить часто в стосунках чоловіка та жінки саме образа стає певним регулятором. Дружина постійно ображається, таким чином, намагаючись заявити про власну правоту. Чоловік, у свою чергу, повинен у той час відчувати свою велику провину, й намагатися всіляко задобрити свою «жертву» – подарунками, обіцянками чи вчинками. Звичайно, це типова маніпуляція. Жертвою у цей час не є дружина, а навпаки – чоловік. Але чим більше він буде грати за нав’язаними йому правилами, тим більше вона буде вдосконалюватися у мистецтві ображатися. І тим менше шансів, що цей жах колись припиниться. Тому, дуже важливо не стимулювати інших людей до інфантильності та маніпуляцій нами. Звичайно, подібні речі можуть бути як з боку жінок, так і з боку чоловіків.

Подивимося на прикладі. Дружина розраховувала, що чоловік побуде із дитиною, щоб вона змогла піти в перукарню, адже для жінки із маленькою дитиною це реально важлива і нагальна справа, а чоловік затримався на роботі. Вони чітко не домовилися, або з роботи не зміг піти вчасно додому, але факт є: обмануті очікування, розчарування та пошук зовнішнього джерела такого розчарування і виказування йому за всі зіпсовані роки життя.

Або ж інший приклад: чоловік хотів приїхати додому, обійняти дружину, спільно переглянути цікавий фільм, а дружина втомлена та ще й примушує його полагодити кран, який давно тече. Теж обмануті очікування і розчарування, образа. Причиною виникнення образи найчастіше є саме невиправдані очікування. Якщо мова йде про людину, яка досить часто підводить, то ви не очікуєте поважного ставлення до себе, і коли вас намагаються зачепити, у вас може бути імунітет до таких дій, бо ваші очікування передбачають неадекватну поведінку тієї людини. Якщо ж хтось із тих, щодо кого ви очікуєте поважного ставлення до себе, проявляє ознаки неповаги, то ви, ймовірно, засмутитеся і образитеся. Досить часто ці невиправдані сподівання та надії невисказані, навіть жінка сама їх не розуміє чітко, але вони є і вони не справджуються. Розглянемо ще один приклад, жінка очікує, що після народження дитини вона та чоловік будуть вечорами прогулюватися в парку, він їй розповідатиме щось цікавеньке і вони разом будуть будувати мрії про щасливе майбутнє. А в реальності у чоловіка важка робота, він завжди виснажений, адже потрібно утримувати сім’ю, дружина сама стомлена і в переживаннях від нової для себе ролі і не те, що пройтися немає змоги, а голову помити – це вже свято. Виникає розбіжність очікуваного і реальності, що тягне за собою причину: чоловік і дитина винні в цьому, і наслідок: образа на першого і другу. А далі класика: дружина образилася на чоловіка (або чоловік на дружину), претензії, звинувачення. Реакція протилежної сторони дзеркальна: на звинувачення відповідь захистом і контратакою – сама така/сам такий. Як ми знаємо кожна сім’я проживає кризові періоди сімейного життя. Кожен період має різні особливості, сім’я змінюється, відносини змінюються, накопичуються якісь не вирішені проблеми, бажання, вади спілкування, і це призводить до кризи. Дуже важливо навчитися правильно проживати кризові періоди. Для цього знайшовши в собі сили, багато спілкуватись, вияснювати причини і зрозуміти, що все не так погано як виглядає, тоді сім’я вирішує протиріччя і стає сильнішою. А якщо ні, то сім’я руйнується, про що і свідчить сумна статистика розлучень. Тобто, образи і як їх прояв – кризи стосунків і є природним явищем для більшості сімей, які не вчаться будувати стосунки, але і ці кризи можна використати для зміцнення, а не руйнування.

Що робити під час образ? Один з способів долати образи – МОВЧАТИ. Особливо відразу, коли вас переповнюють почуття і вам хочеться виговоритись. Переключіться на щось інше, погуляйте , поспівайте,подивіться цікавий фільм, зробіть те, що приносить вам задоволення, але не вияснюйте стосунки. Скажіть, що зараз не можете розмовляти і все. А от коли злість пройде, потрібно використати один із найкращих і найпростіших способів – звичайну розмову з людиною, яка вас образила. В багатьох випадках ви зможете відкрити для себе одну дивну річ: ваша друга половинка не в курсі вашої образи і поняття не має чому ви образились. Наприклад, чоловіки, сприймають цей світ дещо по іншому і схильні бути більш задоволені речами. Проводилось дослідження, сімейним парам було завдання відповісти на питання і за 10 бальною системою оцінити задоволення аспектами свого сімейного життя. У чоловіків відповіді були 8,9-10. А у жінок ті самі пункти займали 5-6,7 бала. Чоловіки були надзвичайно здивовані, коли дізнавалися результати і виникало питання: «чому»? Чоловік думає, що все гаразд в сім’ї, а у дружини є незадоволення, часто не проговорене. Одне незадоволення маленьке, друге, третє, кожне по собі ніби і нічого, а зберуться вони разом, і відразу – картина не дуже приємна Одружуючись, молоді люди часто очікують абсолютної синхронізації думок, настроїв і бажань. Більшості і на думку не спадає, що навіть у подружнього партнера є власний світ, і з власними цінностями, пріоритетами, мріями та планами. І з цим також потрібно рахуватися. Вражені цією правдою, люди розлучаються, мотивуючи це тим, що «не зійшлись характерами». Але завдання сім’ї не зійтися характерами, не стати точною копією один одного, а навпаки – доповнювати власною ідентичністю свого партнера. Отже, якщо виникла образа найважливіше, не виказувати відразу усі звинувачення. Важливо відпочити і подумати, проговорити з повагою та ніжністю. Однак,  дуже важливо, відкинувши емоції чесно та спокійно з’ясувати, чому людина саме так вчинила, і чому у вас були інші думки про те, як вона повинна була вчинити, чи як мала відповідати вам. Тільки проговорюючи ці проблемні питання, можна для себе з’ясувати настільки ваша образа мала під собою реальний ґрунт. Цілком ймовірно, що подивившись на ситуацію з іншого боку, реагувати на неї можна зовсім по іншому. І ви побачите, що навіть образи можна вирішувати на користь вашим стосункам. Досконалих людей не буває.

Існує одне дуже важливе правило,яке потрібно пам’ятати, що ніхто нам нічого не повинен. І лише розуміючи цю просту істину, можна досягнути здорових сімейних стосунків .

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!