Створи анкету
або увійди через
Любов і відносини

Чутки і плітки? Як з цим жити, як цього уникнути?

15 березня 2018, о 12:39

Плітки і чутки не можна зв’язати зі статусом у суспільстві, або з особливими заслугами. Деякі психологи вважають, що вплив чуток і пліток на нас формується завдяки нашим реакціям на них. Плітки — брехня, або напівправда, яка виставляє людину у невигідному становищі в очах інших. Чутки, як і плітки, теж являють собою не зовсім достовірну інформацію. Але, на відміну від плітки, з плином часу чутки можуть підтверджуватися тими чи іншими фактами. Тоді чутки перетворюються в правду. 

Причиною поширення чуток і пліток найчастіше є недостатня незайнятість, і наявність вільного часу у людей. Коли людям нудно і нецікаво вони починають "перемивати кісточки" і поширювати цю маячню. Людям властиво цікавитися один одним і ділитися своїми радощами і печалями. Тому кожен з нас в своїх розмовах рано чи пізно переходить до останніх подій з життя своїх друзів і знайомих.

Розпускаючи плітки, люди отримують корисні відомості про те, хто одружився, а хто вже встиг розлучитися, у кого народилася дитина, хто звільнився з роботи і так далі. Безумовно, таке спілкування про друзів і знайомих становлять невід'ємну частину нашого життя, і підтримує нормальні відносини між людьми. Але іноді ці розмови переходять в найбанальніші плітки, які мають свої цілі і наслідки.

Одна з таких цілей — бажання стати популярним і бути краще за когось. Часто намагаючись підняти свій авторитет, деякі люди принижують гідність інших людей, висловлюючись про них з осудом. Бажаючи справити враження на співрозмовника, така людина прагне спотворити факти і зганьбити кого-то, щоб самому виглядати більш привабливо. Такі плітки народжуються там, де присутні заздрість і користь, які породжуються завдяки почуттю помсти. 

Намагаючись помститися людині, яка викликає заздрість, пліткарі часто страждають і можуть навіть захворіти психічними хворобами (і не тільки психічними). Такі плітки небезпечні як для тих поширює їх, так і для тієї людини, про кого пліткують. Психологи вважають, що поширюють плітки і чутки в основному люди тривожні і невпевнені в собі. Серед колег по роботі люблять пліткувати найбільше новачки, вони, таким чином, отримують інформацію про новий колектив.

Пліткувати найбільше люблять жінки. Це пов'язано з тим, що чоловіки більш обережні і обговорення особистого життя інших людей їм не дуже до вподоби. Для жінки ж розповідь про особисте життя — це акт довіри до співрозмовника і спосіб самоствердження. Іноді ми абсолютно випадково дізнаємося про себе або про своїх рідних те, чого й самі не знали, і приходимо в повне здивування і відчай від отриманої інформації. Як же реагувати, якщо ви стали об'єктом пліток?

 Є кілька способів реагування на плітки: 

Не панікуйте і постарайтеся не погіршити становище.

Не забувайте про те, що пліткар розраховує зманіпулювати вами. Якщо ви проявите бурхливу емоційну реакцію, значить, мета противника досягнута. Пам'ятайте, все люди жадають видовищ, і якщо ви дасте їм зрозуміти, що подання не буде, то вони швидко втратять інтерес до вашої персони. Мовчати і не реагувати на плітки — найкращий спосіб припинити їх подальше поширення. 

Якщо ви та людина, яка не може мовчати, то краще поговоріть з пліткарем при свідках. 

При розмові поводьтеся спокійно і впевнено, а якщо зможете — з гумором. Головне — не виправдовуйтесь. Краще задавати більше запитань. Наприклад, "мені дуже цікаво, розкажіть докладніше, що конкретно ви мали на увазі". Така розмова переконує співрозмовника, що його трюк не вдався, і він розуміє, що маніпулювати вами йому не вдасться. Також ви зможете дуже весело провести час за цією розмовою (а ще й, можливо, повеселити інших). 

Чутки з'являться знову, якщо ви не з'ясуєте причини їх виникнення. Для запобігання появи пліток і чуток - не розповідайте оточуючим історій зі свого життя. Як відомо, те, що знають двоє — знають усі. Коли виникає потреба розповісти подробиці особистого життя, іноді краще вести щоденник або поспілкуватися з психологом. Також, важливим є фільтрувати коло свого спілкування. Завжди будуйте довірливі відносини з іншою людиною і тоді проблем можна буде уникнути. 

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!