Створи анкету
або увійди через
Любов і відносини

Криза сімейного життя: критичні роки у стосунках

15 січня 2020, о 11:45

Сімейне життя, як і будь-яка жива істота, має вік, якому притаманні свої переваги та недоліки. Проте, якщо знати заздалегідь, де прихована небезпека, можна обійти її стороною і з легкістю пережити критичні періоди вашого шлюбу.

Спеціалісти в галузі сімейних стосунків встановили, коли саме настають кризові моменти подружнього життя. Саме в такі найнебезпечніші періоди, на жаль, і руйнується більшість сімей. Розглянемо детальніше причини настання таких переломних моментів та коли саме вони на нас очікують.

6 тижнів сімейного життя – початок дорослішання

Перший критичний період настає через півтори місяця після укладення шлюбу. Саме тоді спадає «рожева пелена» з очей закоханих і вони починають помічати недоліки один одного. У цей час починає кидатися в очі кожна дрібничка, яка раніше здавалася незначною. Тому, щоб стосунки не дали тріщину, варто бути особливо обережними у таких дрібницях. На цьому етапі дуже важлива взаємоповага, стриманість і тактовність, а також істинність почуттів. Переживши цей період, можна вважати, що ваша сім’я склала свій перший іспит.

8 місяців сімейного життя – так звана «побутовщина»

В цей період з’являється нова причина для непорозумінь, яка здатна призвести до розпаду сім’ї. Як правило, тепер кожен із партнерів переконується у тому, що його половинка приймає його з усіма недоліками і остаточно виділила йому головне місце у своєму серці. Якщо сім’я успішно переживе цей етап, то ваш шлюб стане міцним і надійним. Але якщо ви морально не готові ділити з коханими не лише свята, а й будні, то ваш шлюб приречений. Побутова рутина засмоктує. На жаль, саме в цей період багато пар розходяться через те, що їх «човен кохання» розбився об камені побуту.

2,5 роки сімейного життя – час любові на відстані

Гормони щастя і радості – річ не вічна. Так вже влаштована людська природа, що їх вироблення після двох з половиною років спільного життя йде на спад, а відповідно знижується і сексуальний потяг. Головне в цей момент не замкнутися в собі, почавши накопичувати образи. Щоб додати новизни в інтимні стосунки, слід по-новому покохати один одного! Для цього варто періодично проводити час далеко від партнера. Треба навчитись тримати дистанцію і зробити так, щоб кожна тривала розлука закінчувалася бурхливими зустрічами і романтичним проведенням часу. Але тут головне не перегнути палицю, щоб не відвикнути один від одного.

4 роки сімейного життя – потяг до нових відчуттів

Як правило, в цей період пара вже має спільну дитину. Батьки з радістю залишають своє чадо на бабусь-дідусів, щоб мати змогу розслабитись. Через бажання поринути у нові романтичні стосунки багато подружжів розпадаються. Адже зараз здається, що всього уже досягнуто: дім, дитина, робота… Когось манить новизна, а кимось керують інші почуття.

7 років сімейного життя – «бермудський трикутник»

Семирічну позначку спеціалісти з сімейних питань називають «бермудським трикутником», оскільки соціологам, психологам і вченим досі не під силу феномен цієї дати: саме цей рубіж у сімейному житті багато пар пережити не можуть. Медики стверджують, що людський організм оновлюється з періодичністю у сім років. Ймовірно, такі ж зміни відбуваються і у психіці людини, тому через сім років партнери відчувають потребу у нових стосунках. Пари, які в цей час розривають стосунки, не можуть чітко аргументувати своє розлучення. Життя, як правило, вже утвердилось, але, як не парадоксально, саме ця стабільність стає причиною руйнування сім’ї. Така монотонність найбільше дратує жінок, адже буденність і рутина стають для них гнітючими, тепер вони хочуть різноманіття в житті, розвитку своїх інтересів та вмінь, самореалізації поза домашніми справами, що більшості чоловіків не до вподоби.

12 років сімейного життя – остання небезпека

Останній кризовий вік у шлюбі – дванадцять років спільного життя. Коли, здавалося б, позаду усі життєві труднощі і зради, сімейні негаразди і фінансові проблеми. На перший погляд, суттєвих причин для розлучення немає. Але часто цей період співпадає із кризою середнього віку у чоловіків, коли у них виникає бажання ще раз спробувати «почати все спочатку». В жінок, у свою чергу, з’являється заздрість до подруг, чоловіки яких більш успішні. У подружжя виникає відчуття, що стосунки себе вичерпали і на горизонті не помітно жодних перспектив. Саме криза середніх років є найскладнішим періодом для пари.

Тож будь напоготові, адже недарма кажуть: «Попереджений – значить озброєний». Бажаємо твоїй сім’ї витримати усі випробування, які припадуть на її долю, і з роками лише зміцнити свої почуття та віру у спільне щасливе майбутнє. Будьте щасливі та кохані!

 

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!