Створи анкету
або увійди через
Любов і відносини

Любовна залежність: чому почуття стають наркотиком

21 травня 2019, о 15:32

 

Чим відрізняються справжня любов і любовна залежність? Різниця криється в самій природі цих почуттів. Іноді ми так сильно прагнемо до досконалості відносин і самої ідеї високого почуття, що не беремо до уваги те, що нам дійсно необхідно, щоб випробувати справжню любов.

Що таке любовна залежність?

Любовна залежність (адикція), як і багато інших видів залежностей, цілком реальна.

Залежність - це підпорядкованість іншим (іншому) при відсутності самостійності, свободи. Тобто, це стан, при якому ми робимо певні вчинки не тому, що ми так хочемо, а під впливом чогось або когось, що вимагає цього від нас.

Як не дивно, залежності зазвичай передує рівно протилежний стан. Ми відчуває насолоду і задоволення, причиною яких стає якась речовина або людина. Немає нічого поганого в самій суті приємних почуттів, проте коли вони перетворюються на нав'язливу ідею, призводять до компульсивної поведінки, заважають нашому життю і завдають шкоди фізичному або психічному здоров'ю - це привід серйозно зайнятися проблемою.

Наприклад, деякі з нас опинялися в ситуації, коли відносини з партнером тріщали по швах. І все ж щось утримувало нас від того, щоб поставити в них остаточну крапку. Нібито під впливом нав'язливої ​​ідеї, ми продовжуємо робити все можливе, щоб порадувати свого партнера в обмін на його увагу. Знайома історія? Інші ж знаходяться в постійному пошуку ідеальних відносин. Вони зосереджені на бажанні знайти собі пару і відчувають нестерпний дискомфорт, перебуваючи на самоті. Це вже залежність від самої ідеї любові.

У здорових відносинах ми не прагнемо до тотального контролю над своїм коханим. Партнер не стає єдиним джерелом позитивних емоцій, хоча і, зрозуміло, спільне проведення часу і романтичні моменти з ним поруч приносять нам щастя. Це відносини, в яких ви перебуваєте не тому, що ви цього відчайдушно потребуєте, а тому що щиро цього хочете. При любовній залежності ви відчуваєте, що не можете жити без певної людини.

Симптоми любовної залежності

Якщо ви сумніваєтеся, чи любите ви когось по-справжньому або відчуваєте любовну залежність - ось деякі сигнали, які допоможуть прояснити ситуацію.

 1. Ви одержимі ідеєю любові. Вас постійно відвідують фантазії про романтичні моменти і ідеальні стосунки. Натхнення для них ви можете знаходити в фільмах, книгах або картинах. Ці мрії про кохання дають сили жити далі. І навіть якщо ви вже знаходитесь у відносинах, це не заважає вам фантазувати про пристрасні або піднесені почуття.

 2. Ви одержимі певною людиною. Це можуть бути нав'язливі думки про свого партнера або навіть потенційного партнера (добитися уваги і любові якого ви хочете незважаючи ні на що). Ви можете нехтувати своїми власними справами, сімейними інтересами, друзями або хобі, тому що ваші думки постійно обертаються навколо цієї людини. При цьому ви можете приймати сексуальний потяг за емоційну близькість.

 3. Ви «чіпляєтеся» за свого партнера. Коли ви перебуваєте поруч з ним, ви можете вести себе надмірно нав'язливо: вам потрібно знати все про те, як він почуває себе, про що думає. Ви постійно боретеся за його увагу, навіть в ті моменти, коли це абсолютно недоречно. Також ви маєте намір зробити все, щоб утримати його в стосунках з вами.

 4. Ви не можете поставити крапку в деструктивних відносинах. Навіть якщо ви страждаєте від емоційного або фізичного насильства, ви не хочете розлучатися з партнером. Можливо, ви боїтеся, що не зможете знайти собі іншого чоловіка, тому віддаєте перевагу задовільнятися тим, що вже є.

 5. Ви надаєте велику цінність початковій привабливості. Ви пам'ятайте, який прекрасний момент, коли ви зустрічаєте нову людину, і між вами відбувається спалах - фізичне або емоційне тяжіння. Саме це почуття ви хочете відчувати знову і знову. Навіть якщо у вас є постійний партнер, ви підсвідомо продовжуєте шукати це відчуття на стороні. Любов сприймається вами як щось піднесене, стрімке, невловиме. І при цьому ви мрієте коли-небудь зустріти свою споріднену душу - людини, з якою ви будете щасливі все життя.

 6. Ви не відчуваєте в собі сил пережити розлуку. Якщо ваш партнер хоче вас покинути і завершити відносини, вас переповнює сильний відчай. Ви готові на все, тільки щоб запобігти розставання.

 7. Ви не можете змиритися з самотністю. Біль від відсутності партнера поруч з вами лякає вас набагато більше, ніж нещасливі стосунки. Ви готові зустрічатися і жити з будь-якою людиною, тільки щоб не залишатися на одинці. Ви використовуєте всі свої сили і час на те, щоб знайти партнера. У ті моменти, коли ви не перебуваєте ні з ким у відносинах, виникає нестерпне почуття.

 8. Ви готові пожертвувати всім, щоб зробити приємність партнеру. Якщо його не задовольняє ваша зовнішність, поведінку або звички - ви їх міняєте і з готовністю йдете на жертви, тільки щоб він був задоволений вами. Вас може лякати те, що він вимагає від вас, викликати внутрішній дискомфорт, але ви підете на все через страх, що в іншому випадку він піде від вас.

 9. Ви бажаєте мати власницькі права на партнера. Вам неприємно, коли він в розмові з вами згадує ім'я іншої жінки. Ще гірше, коли ви помічаєте, що він сам невимушено спілкується з представницею прекрасної половини людства. Ви можете спробувати змусити його обірвати всі соціальні контакти з іншими жінками, тому що боїтеся, що він може захопитися кимось ще крім вас. Якщо ж він зібрався провести час з друзями, ви зробите так, щоб він відчував свою провину через це.

 10. Ви любите, не дивлячись на безмовність почуттів. Навіть якщо ця людина вас відкинула одного разу, ви сподіваєтеся, що він може передумати і змінити своє ставлення до вас.

 11. Вам потрібна людина поруч, щоб бути щасливою. Ви сприймаєте партнера, як гарант стабільності, любові і щастя. Вам здається, що ваше життя ніколи не буде повноцінним, якщо ви не знайдете людину, яка буде наповнювати вас любов'ю.

 

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!