Створи анкету
або увійди через
Любов і відносини

Що робити із власною сором’язливістю?

13 березня 2018, о 11:05

Життя сором'язливої людини доволі часто сповнено жалем про втрачені можливості. Сором'язливість – це один з проявів внутрішніх проблем. Сором'язливість є першою ознакою залежності людини від чужої думки, від оцінки суспільства, в кінцевому результаті, ознакою невпевненості в собі. Для того щоб позбутися від власної сором'язливості і не дозволяти їй більш керувати вашим життям, потрібно розібратися в собі. Втім, з цього починається будь-яке рішення психологічної проблеми. 

Знайдіть людину яка вас контролює.

Майже у кожної сором'язливою особистості знаходиться яка-небудь людина, думка якої особливо важливо для неї. Ця людина знаходиться десь в оточенні і постійно висловлює оціночні судження, критикує сором'язливого і пригнічує його, часто під виглядом опіки. В якості прикладу, можна привести якогось «зануду», який постійно вас критикує. Головне зловити себе на думці, що ви постійно обертаєтеся на таку людину, чекаючи, як він оцінить вашу дію. Якщо така людина присутня у вашому соціальному просторі, то можна просто збільшити дистанцію з нею. 

Стати незалежним від чужої думки. 

Ніхто не має права давати оцінку вашим діям. За винятком очевидних випадків, на зразок того, коли ви здаєте іспит. В інших випадках, пам'ятайте, що ніяка дія або вчинок, слово чи думка, не є абсолютно правильними чи абсолютно неправильними. Що б ви не зробили, завжди знайдуться ті, хто погодиться з вами, і незгодні. Усім не догодити, та й не варто намагатися. Краще зосередитися на тому, щоб діяти згідно зі своїми внутрішніми переконаннями і висловлювати свої власні погляди, не озираючись ні на кого. 

Позбавтеся від кумирів.

Мати власного кумира не є ознакою здорового глузду. Це властиво підлітку, але не дорослій людині, яка розуміє, що не буває ідеальних людей. Недоліки є природним продовженням переваг і навпаки. Тому, якщо ви виявите, що намагаєтеся бути схожим на кого-то зовні, манерами поведінки, словами, то і від цього доведеться позбавлятися.

Приділіть увагу зовнішньому вигляду.

Часто причиною сором'язливості стає усвідомлене або неусвідомлене розуміння особистістю того, що його зовнішній вигляд не відповідає прийнятим в суспільстві нормам. Треба сказати, що люди самодостатні взагалі не приділяють особливої уваги зовнішньому вигляду і не піклуються про те, щоб "виглядати як всі". 

Придбайте новий одяг.

Цілком ймовірно, що ви в ньому не розбираєтесь, тоді попросіть допомоги якого-небудь свого більш досвідченого в таких справах приятеля. Нехай він допоможе вам вибрати хороший костюм, а краще відразу декілька. На початку, якщо у вас немає часу цим зайнятися або відсутні кошти на новий імідж, то просто подбайте про свій одяг. Переконайтеся, що він виглядає чисто і охайно. 

Працюйте над собою. 

Немає кращого способу відчути себе більш гідною людиною, ніж просто бути такою. Це сама тверда валюта на ринку самооцінки, саме на її отримання слід зосередити більшу частину свого вільного часу.

Визначте свої сильні сторони, захоплення і таланти. Ніколи не пізно почати, навіть якщо вам вже вісімдесят років. Почніть свою справу, запишіться на гурток чи секцію, розвивайтеся. Також важливою є робота з власним тілом. Можливо, треба ходити у спортзал, займатись йогою, тощо. 

До речі, про поставу! Тіло є відображенням нашого розуму, і воно ж формує нашу свідомість. Це помітили ще дуже давно. Випряміть спину, припиніть сутулитися, частіше дивіться вгору, не ходіть, затиснувши руки в замок, не складайте їх в захисній позі, не тримайте їх в кишенях. Просто треба бути більше уважним до себе і свого тіла. 

Використовуйте самонавіяння.

Певні установки, повторювані регулярно з метою самонавіювання, на мові психології називаються аффірмаціями. Афірмації є ефективним інструментом зміни власної свідомості. Потрібно скласти кілька таких фраз і повторювати їх якомога частіше: вдумливо, усвідомлено, намагаючись повірити в те, що вимовляєш. Люди необізнані можуть сміятися над таким методом скільки завгодно. До тих пір, поки психологи підтверджують його ефективність, можна і потрібно користуватися ним як можна частіше. Не упускайте проблему з поля зору. Це найбільш важка складова в роботі над зміною власного характеру і свідомості.

Більшість соромливих людей просто так ніколи і не починають боротися з власними зажимами та виправляти їх. Це дуже довга боротьба, перші результати якої будуть видні не відразу. Потрібно налаштуватися на результат і поступово йти до його досягнення. Напишіть на аркуші паперу красивими та зрозумілими літерами: "Мені потрібно боротися з власною сором'язливістю", і покладіть цей папірець в стіл. Ніхто крім вас не буде знати про його існування, ви ж, час від часу натикаючись на нього, будете нагадувати собі про необхідність підтримки потрібних установок в голові. Зрозуміло, покласти папірець потрібно в таке місце, куди ви часто заглядаєте, а не там, де він ніколи не буде знайдений. 

P.S. Не забувайте вести щоденник. Він значно спрощує процес самовдосконалення. Кожен день записуйте туди свої думки, свої успіхи і невдачі на фронті боротьби з власною сором'язливістю. Пройде час, і все у вас вийде, будьте впевнені.

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!