Створи анкету
або увійди через
Любов і відносини

Уявлення про відносини, які нав'язав Голлівуд

17 квітня 2019, о 17:22

Багато людей мають нереалістичні уявлення про шлюб, а завдяки голлівудським фільмам деякі взагалі починають вірити в казки. Можливо, саме ці нав'язані стереотипи заважають нам будувати гармонійні відносини в реальному житті.

Ми ні в якому разі не говоримо, що потрібно раптово припиняти дивитися кіно в принципі. Просто пам'ятайте: те, що відбувається на екрані, не завжди може статися в реальності. Якщо над поцілунками під дощем і уповільненою зйомкою ми ще можемо поіронізувати, то деякі інші штампи і установки, які Голлівуд вбиває нам в голову, несуть значно більше шкоди. Особливо це стосується фільмів про сімейні пари. Нижче ви зможете ознайомитися із найпоширенішими помилками про відносини, які зустрічаються майже в кожній романтичній картині.

Кохання з першого погляду

«Титанік», «Щоденник пам'яті», «Мости округу Медісон» - перераховувати фільми, в яких головні герої закохуються один в одного при першій же зустрічі можна нескінченно. Звичайно, на екрані це виглядає дуже романтично, але, на жаль, в реальному житті так не буває.

Професор Університету штату Арізона Мері-Лу Галісіан стверджує, що кохання з першого погляду не може бути в принципі. Пристрасть - так, але не любов. На думку Галісіан, творці фільмів змушені стрімко розвивати відносини своїх героїв просто заради того, щоб вкластися у відведений час.

Споріднені душі

Хто з нас не мріє зустріти людину, з якою зможе з'єднатися як «дві половинки єдиного цілого»: як Джек і Роза, Елізабет і містер Дарсі або Ромео і Джульєтта? На жаль, вчені не радять вірити фільмам і мріяти про споріднені душі.

Клінічний психолог і викладач психології в Гарвардській медичній школі Крейг Малкін стверджує, що для створення міцних відносин обидва партнери повинні старанно працювати. Люди, які розуміють це, зазвичай більш щасливі в шлюбі.

Малкін вважає, що фільми, в яких люди знаходять свою споріднену душу, мимоволі змушують нас сподіватися на долю, а не на власні сили, і ми мимоволі втрачаємо контроль над своїм особистим життям.

Протилежності притягуються

Багатий чоловік і бідна жінка, відмінниця і хуліган, агент ФБР і злочинець - все це різновиди однієї і тієї ж формули. Принцип «протилежності притягуються» спостерігається навіть в мультфільмах: згадайте діснеївські картини «Красуня і Чудовисько» або «Леді і Бродяга».

Найчастіше в голлівудських фільмах закохані герої належать до різних соціальних класів. Наприклад, фільм «Красуня» розповідає про історію кохання мільярдера і повії. Як це не сумно, на думку соціологів, в реальному житті люди з різних соціальних верств мають мало шансів закохатися і створити сім'ю.

Подружжя читають думки один одного

Психологи з Університету Хериот-Уатт в Шотландії провели цікаве дослідження: вони відібрали 40 фільмів, випущених з 1995 по 2005 рік, і провели опитування серед добровольців про їхні очікування в романтичних стосунках. Порівнявши найбільш часті теми з фільмів з очікуваннями опитаних, дослідники прийшли до дивних висновків.

За даними The Telegraph, любителі таких романтичних комедій, як «Поки ти спав», «Весільний переполох» і «Вам лист», зазнавали труднощів у відносинах. Ці люди висловили думку, що закохані повинні розуміти один одного без слів, тому вони не обговорювали свої бажання і потреби з партнерами. Психологи переконані, що тільки спільне обговорення проблем допоможе домогтися ефективного спілкування.

Любов завжди перемагає

Любов - це, звичайно, важлива складова будь-яких романтичних відносин, але все-таки далеко не єдина. Як би фільми не намагалися переконати нас, що всі проблеми можна вирішити за допомогою любові, на практиці це не працює.

Режисер фільму «Коли Гаррі зустрів Саллі» Роб Райнер в одному з інтерв'ю зізнався, що в первісній версії картини головні герої повинні були назавжди розлучитися. Зараз така альтернативна кінцівка знаменитого фільму здається безглуздою, але, можливо, вона була б більш реалістичною.

Нескінченні сварки - це романтично

У фільмах про любов сварки і скандали часто супроводжуються сплеском пристрасті. Візьмемо, наприклад, картину «Як позбутися хлопця за 10 днів»: попри те, що герої постійно сперечаються, ми все ж вважаємо фільм романтичним.

Насправді романтизувати регулярні скандали небезпечно. Важливо пам'ятати, що в реальному житті сварки приносять тільки негативні емоції, тому пари, які постійно сваряться, рідко бувають щасливими.

Розлучення - це дурниця

Переважна більшість романтичних комедій закінчуються хепі-ендом. Якщо в сюжетну лінію фільму і включене розлучення, йому зазвичай не надають великого значення. Наприклад, у фільмі «Коли Гаррі зустрів Саллі» розлучення головного героя згадано бігцем, а сюжет крутиться навколо його нових відносин. А в фільмі «Стильна штучка» Джейк відмовляється підписати папери про розлучення, і в кінці вони з Мелані залишаються разом.

Так що до художніх кінокартин не варто ставитися як до путівника по відносинах, справжнє життя сильно відрізняється від того, що ми бачимо на екрані.

 

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!