Створи анкету
або увійди через
Любов і відносини

Як вибратися із залежних відносин?

29 березня 2019, о 17:17

Ви живете очікуванням зустрічі з партнером, не знаходите собі місця, коли його немає поруч, страждаєте від дефіциту уваги з його боку, але не наважуєтеся зізнатися в цьому, адже занадто боїтеся його втратити? Можливо, мова не просто про любов, а про любовну залежність.

Перш за все, аби з'ясувати, наскільки здоровими є ваші відносини варто відповісти собі всього лиш на одне запитання - навіщо нам любов? Здавалося б, просте запитання. Але ж ні. Річ у тім, що всім нам в любові потрібно різне. Одним турбота, іншим захоплення, третім - підтримка, четвертим - яскраві емоції, і так далі. Так ми заповнюємо внутрішній дефіцит, кожен свій. Відповідайте собі на питання: «Чому мені так нестерпно, якщо мене не люблять, як я себе через це почуваю?». Можливо у відносинах ви шукаєте саме заповнення дефіциту.

Механізм і ознаки любовної залежності

 

  •  Бажання заповнити внутрішній дефіцит

 

Така початкова точка входу в залежність. Якщо в стосунках ви шукаєте спосіб заповнити те, чого вам не вистачає, ви прагнете в іншого щось взяти. Можливо, вам складно розібратися, що ви шукаєте в іншому. Цьому може бути два пояснення: або ви щасливо любите і не затикаєте іншим свої «дірки», або вам потрібна більш глибока робота з психологом, щоб знайти відповідь. Зробити це важливо, щоб відшукати інші способи заповнення і перестати повторювати негативний сценарій.

 

  • Нерівність позицій

 

У відносини, які переростають в любовну залежність, партнери входять з однієї з трьох позицій. Перша - зверху, коли ви оцінюєте, наскільки інший відповідає вашій величі (Переслідувач). Друга - коли інший видається вам недосяжним, ви відчуваєте, що постійно повинні щось для нього робити: допомагати, вирішувати проблеми, зображати хорошого батька, щоб заслужити любов (Рятувальник). Нарешті, можлива і позиція знизу: бути максимально зручною, корисною, непомітною, жертвувати собою і своїми інтересами в ім'я іншого (Жертва).

 

  • Залежність емоційного стану від іншого

 

Ви то перебуваєте в радісному передчутті зустрічі (вибираєте одяг, уявляєте, що скажете, як доторкнетеся один до одного і займетеся любов'ю), то впадаєте у відчай, коли чекаєте дзвінка, повідомлення, побачення, а потім отримуєте погані новини: зустріч переноситься, вам дарують не той подарунок, на секс немає часу і так далі.

 

  • Агресія

 

Ви починаєте так боятися втратити відносини, що не тільки не ризикуєте озвучувати своє невдоволення тим, що відбувається, але і починаєте приховувати злість і невдоволення від самих себе. Роздратування і агресія на адресу партнера не зникають, а лише витісняються, і ви перетворюєтеся в «пароварку». Будь-яка фраза, кинута друзями або родичами, може спровокувати вибух. Починає працювати психологічний захисний механізм «зсув» ви спрямовуєте негативні емоції на іншого.

 

  • Внутрішні діалоги і «маятник»

 

Кажуть, оцінюючи стосунки, треба спиратися на свої почуття. Часто так воно і є. Однак в емоційно травматичній ситуації почуття можуть вам брехати, обертати правду в красивий фантик. Виглядає це так: ви в черговий раз не дочекалися дзвінка, відчуваєте біль, образу, злість і хочете розірвати відносини. Але партнер нарешті дзвонить, і ви вирішуєте, що треба бути терпимими, добрішими. Напевно він «і правда в цей раз не зміг, хоча і дуже хотів». Ви чуєте дві протилежні думки і відчуваєте внутрішній конфлікт. Обидві партії вам брешуть, істина завжди посередині.

 

  • Відсутність власних інтересів

 

Практично у кожного з нас трапляються неприємності на роботі або в стосунках. І якщо в житті людини є захоплення і прихильності, вона може провести час з друзями, зайнятися творчістю або спортом, приділити час хобі. Так працює сублімація - механізм психіки, що знімає внутрішнє напруження шляхом перенаправлення енергії в творчість. Якщо таких захоплень немає, людині нема на що спертися, і вона стикається з необхідністю негайно вгамувати біль швидкодіючими засобами.

Що робити?

Якщо ви виявили у себе перераховані ознаки, пора витягувати себе з деструктивних відносин. Оскільки в голові постійно звучать різні голоси і вам нема на що спертися, в ідеалі зверніться до психолога. Якщо з якихось причин зробити цього не можете, принаймні, пам'ятайте, що:

 

  1. Найскладніше - послідовні малі кроки. Хочеться, щоб відразу стало легко і весело: забути «мучителя», відчути себе красивою і бажаною, негайно зустріти принца і зажити з ним довго і щасливо. Якщо прагнете мати цей стан, приготуйтеся до довгого шляху, що складається з послідовних невеликих кроків.
  2. Важливо навчитися бути на самоті. Самота відрізняється від самотності тим, що це ваш вибір і вам є чим зайнятися наодинці з собою. І такі люди дуже привабливі. Відповідайте собі на питання, чим би ви із задоволенням зайнялися в двотижневій відпустці в повній самоті.
  3. Пора забути слово «дай». І тут вам на допомогу прийдуть сайти знайомств. Чому? Хіба немає інших місць для пошуку партнерів? Їх повно: зустріти «того самого» можна де завгодно, починаючи з магазину біля будинку і закінчуючи літаком. Але зробити це із замороженим виразом обличчя і потребуючим видом неможливо.

 

 

Ваше ім'я
Ел. Пошта
Почати
Авторські права
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!